Haber

Üsküdar’daki Çocuk Köyü’nün benzeri Sultanbeyli’de yapılacak

Enson YouTube kanalı, yerel seçim süreci boyunca önemli isimleri konuk etti.

Bu isimlerden biri de Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan adayı Ali Tombaş oldu.

Tombaş, hazırladığı önemli projelerle bölge halkının desteğini aldı.

Sultanbeyli’ye ‘Çocuk Köyü’ geliyor

Yayında da projelerine geniş yer veren Ali Tombaş, çocuklar için hayata geçirmeyi planladıkları projeye özellikle dikkat çekti.

Ali Tombaş,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in bölgeye kazandırdığı ‘Çocuk Köyü’ projesinin benzerini Sultanbeyli’ne de yapacaklarını belirtti.

Böylelikle oyun alanları ve sanat çalışmalarıyla birlikte çocukların sosyokültürel ve psikolojik gelişmeleri desteklenmiş olacak.

“Bazı ilçelerimizde var Sultanbeyli’de de olacak”

Tombaş, Hasanpaşa Mahallesi’nde planlanan ‘Çocuk Yaşam Köyü’ne ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Sultanbeyli’de çocuklarımız için eğlenecekleri vakit geçirecekleri bir proje yapalım dedik. Onu köy olarak belirledik. Bu bazı ilçelerimizde var. Sultanbeyli’de de olacak.

Ne olacak burada? Çeşmesi olacak, canlı hayvanlar olacak, keçisi, köpeği, kedisi olacak. Aynı zamanda da çocuğun oynayabileceği alanlar olacak.

“Tamamen bir köy havasını yaşamış olacak”

Toprakta gezecek çocuk. Salıncakta sallanacak. Nasıl köyde yaşıyorsa, köyde ne oynuyorsa aynısını biz ona sunmuş olacağız. Binalarda yaşıyoruz, imkanı olan var olmayan var. Burada çocuklar hafta sonu gezecekler. İstedikleri gibi orada akşama kadar toprağa basacak, çamurla oynayacak. Tamamen bir köy havasını orada yaşamış olacak. İnşallah Sultanbeyli’deilk projelerimizden bir tanesi bu olacak. İlk 1 yıl içerisinde yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu